Chata U Tří smrčků Chata U Tří smrčků Chata U Tří smrčků

Cyklotrasy, cyklostezky, výlety na kole

Kdo fandí dovolené na kole, užije si kolem Vranovské přehrady do sytosti. Okolí nabízí překrásné výhledy a scenérie, zato si to vyžádá nějakou námahu.

Profil kolem přehrady je poměrně členitý a při cestování od jednoho hradu k druhému si můžete dát pěkně do těla.

I tak to ale stojí za to, navíc, když služby v okolních obcích v letní sezoně fungují a je tedy kde na chvíli zastavit, občerstvit se a odpočinout si.

Při plánování doporučujeme se zaměřit na následující cyklotrasy, určitě ale najdete další, které by Vám vyhovovaly. Využít při tom můžete služby Plánování výletu nového portálu Jižní Moravou na kole.

Mlynářská stezka

Mlynářská stezka je tématická nadregionální cyklistická trasa, jejímž hlavním motivem je historie mlynářství. Trasa je navržena po stávajících komunikacích, maximálně se přibližujících, případně kopírujících vodní toky, na nichž leží jednotlivé mlýny.

Celá trasa je dlouhá 184,8 km. Začíná v Novém Městě na Moravě, překračuje hranice kraje Vysočina a přes území Jihomoravského kraje pokračuje až na území Dolního Rakouska. Cílovým bodem je hraniční přechod Čížov-Hardegg (pouze pro pěší a cyklisty). Zde se Mlynářská stezka napojuje na síť cyklotras a cyklostezek v Dolním Rakousku.
Vás asi nejvíce bude zajímat část kolem Vranova nad Dyjí.

Z Hlubokých Mašůvek do Vranova nad Dyjí
Tento úsek je dlouhý 24,5 kilometrů a prochází obcemi Plenkovice, Kravsko, Olbramkostel, Vracovice a Lesná. Cestou můžete navštívit Havlínův a Padrtův mlýn. Je zde také jediný větrný mlýn na trase - Větrný mlýn Lesná. V cíli cesty Vás čeká Vranovská přehrada a zámek Vranov.

Z Vranova nad Dyjí do Hardeggu
Úsek dlouhý 9 km. Cestou můžete obdivovat Národní park Podyjí, navštívit Ledové sluje a na hraničním přechodu Hardegg si můžete vybrat z další nabídky rakouských cyklotras.

Kontakt

Tel.: +420 777 803 057, +420 777 265 057
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
GPS: 48°55'55.778"N, 15°42'36.786"E
Zasílat novinky