Chata U Tří smrčků Chata U Tří smrčků Chata U Tří smrčků

Okolí Vranovské přehrady

Vranovská přehrada

Byla postavena v letech 1930-1933, přehradní hráz je vysoká 59,9 m a dlouhá v koruně 292 m. Za ní vzniklo jezero o délce 30 km, zasahující pod hradem Bítov i do údolí řeky Želetavky. Vedle energetických, závlahových a vodárenských úkolů slouží Vranovská přehrada i k rekreaci soustředěné do několika středisek:

  • Vranov nad Dyjí (Hráz, Pláž, Lančovská zátoka, Švýcarská zátoka)
  • Bítov (Bítovská zátoka, Kopaninky, Chvalatická zátoka, Chmelnice)
  • Podhradí nad Dyjí (Farářka, Penkýřky, Česká louka)

Vranovská přehrada se řadí mezi nejteplejší přehrady v České republice. Teplota vody často umožňuje koupání již od začátku června a letní sezona zde končí teprve v první polovině září.

Kvalita vody v přehradním jezeře je dlouhodobě hodnocena jako velmi dobrá. Pláže jsou písčité a mírně se svažují do vody. Díky tomu je koupání v nádrži vhodné i pro malé dětí.

V průběhu uplynulých let kolem Vranovské přehrady vyrostl rozsáhlý rekreační komplex nabízející bezpočet služeb v mnoha oblastech - od ubytování, přes stravování k téměř kompletnímu sportovnímu vyžití.

Příznivci aktivního odpočinku zde naleznou volejbalové hřiště, pingpongové stoly, tobogán, půjčovnu loděk, vodních šlapadel a sportovních potřeb. Velmi příznivé podmínky poskytuje Vranovská přehrada i vyznavačům dalších vodních sportů (např. windsurfing a jachting).

Rybaření

Vranov nad Dyjí, Vranovská přehrada i okolní soukromé rybníky nabízejí rybářům opravdu rozmanité možnosti. Rybáři si u nás mohou zakoupit jednodenní, týdenní, čtrnáctidenní, půlroční nebo roční rybářské povolenky a využít pstruhový revír pod Vranovskou přehradou nebo mimopstruhový revír, který tvoří celá Vranovská přehrada i s částí svých přítoků.

Kontakt

Tel.: +420 777 803 057, +420 777 265 057
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
GPS: 48°55'55.778"N, 15°42'36.786"E
Zasílat novinky