Chata U Tří smrčků Chata U Tří smrčků Chata U Tří smrčků

Hrady a zámky v okolí Vranovské přehrady

Dvě z významných památek se nachází v bezprostřední blízkosti chaty U Tří smrčků. Na dohled od ní se tyčí zřícenina hradu Cornštejn a jen pár kilometrů je to ke státnímu hradu Bítov a ke státnímu zámku Vranov nad Dyjí. V letních dnech je to ideální pěší výlet.

Státní zámek Vranov nad Dyjí

Státní zámek Vranov nad DyjíZámek Vranov nad Dyjí je situován v první, nejpřísněji chráněné zóně Národního parku Podyjí a je obklopen mimořádně hodnotným přírodním prostředím.

Dříve hrad na strmém ostrohu nad řekou Dyjí tvořil součást podyjské obranné soustavy. V 17. století byl přestavěn na barokní zámek.

Jeho interiéry dokumentují kulturu šlechtického bydlení 18. a 19. století. Umělecky nejhodnotnější částí zámku jsou kaple a sál předků. Zámek je obklopen nádhernou přírodou národního parku Podyjí a sítí turisticky značených cest.

Oficiální web: www.zamekvranov.cz

Státní hrad Bítov

Hrad BítovPůvodně dřevěný hrad Bítov je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů naší země.
Je jedním z nejstarších hradů naší země. Leží nad soutokem řeky Želetavky s řekou Dyjí. V polovině 19. století získal dnešní novogotickou podobu. Vyniká nádhernými iluzivními malbami a je znám svou přírodovědnou sbírkou. Interiéry jsou doplněny sourodým novogotickým mobiliářem a velmi hodnotnou sbírkou obrazů tzv. druhé vlny německých a rakouských romantiků ze zámku Rájec nad Svitavou.

Oficiální web: www.hradbitov.cz

Zřícenina hradu Cornštejn

Cornštejn - zřícenina středověkého hradu s nádherným výhledem na Vranovskou přehraduCornštejn - zřícenina středověkého hradu s nádherným výhledem na Vranovskou přehradu. (výhled z horního pokoje přímo na hrad nabízí chata U Tří smrčků)

Hrad byl postaven v 1. pol. 14. soletí jako královská pevnost v linii hradů chránících jižní hranici českého státu. Od roku 1343 v držení pánů z Lichtenburka, v roce 1464 dobyt vojskem Jiřího z Poděbrad. Nově opevňován Krajíři z Krajku, na počátku 16. století bylo opevnění rozšířeno o bašty proti dosahu soudobého dělostřelectva a naposled posíleno v r. 1542 v souvislosti s tureckým nebezpečím. Od konce 16. století je hrad pustý.

Oficiální web: www.znojmuz.cz/objekty/mocorn.htm

Kontakt

Tel.: +420 777 803 057, +420 777 265 057
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
GPS: 48°55'55.778"N, 15°42'36.786"E
Zasílat novinky